adultload.ws

До уваги викладачів та студентів, вийшов друком квітневий випуск науково-педагогічного журналу "Рідна школа", який присвячений досвіду роботи структурних підрозділів Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка. У випуску журналу опубліковані матеріали з досвіду роботи кафедр педагогіки та освітнього менеджменту і педагогіки дошкільної та початкової освіти, а також вступна стаття Олега Анатолійовича Семенюка, доктора філологічних наук, професора, ректора ЦДПУ ім. В. Винниченка  "Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка: освітня місія".

   

Тютюнопаління є однією з найсерйозніших медико-соціальних проблем сучасності. Руйнівний вплив будь-якого виду паління на здоров’я людини є вражаючим: смертність від куріння в США перевищує кількість померлих від СНІДу, алкоголізму та нещасних випадків, узятих разом. Вкрай актуальною є тема тютюнопаління для України: саме наша країна посіла сумне I місце в Європі серед кількості курців. Кожен п’ятий українець віком понад 35 років вмирає від хвороб, пов’язаних з довготривалим курінням.

Виставка абонемента №1 привертає увагу читачів бібліотеки до проблеми залежності від куріння та можливих наслідків цієї шкідливої звички.

 

У другу неділю травня в Україні і ще кількох десятках країн традиційно відзначають День матері. Свято виникло на початку XX століття, коли ідею Міжнародного дня матері висунула американка Анна Джарвіс у пам’ять про свою небіжчицю матір. Врешті вона домоглася, щоб це свято 1914 року  офіційно визнали у США, а згодом і в багатьох інших країнах. В двадцяті роки День матері почала святкувати українська діаспора в Канаді, а потім воно неофіційно поширилося і на Західну Україну. Після приходу радянської влади свято заборонили. З 1990 року, завдяки зусиллям громадських організацій, зокрема Союзу українок, День матері повернувся в Україну.

 

Кіровоградщина – край літературних талантів. Вона дала Україні класиків літератури М. Кропивницького й І. Карпенка-Карого, В. Козаченка і А. Тарковського, а також письменників діаспори («відроджені літературні імена») Є. Маланюка, Я. Славутича, Д. Амінадо, Ю. Дарагана та багатьох інших. Ознайомитись з деякими митцями нашого району ви зможете у рекомендаційному списку Пізнай свій край і ти пізнаєш себе....