Знайти достовірне джерело інформації для проведення якісних наукових досліджень з цілодобовою підтримкою та миттєвим доступом до баз даних Вам допоможуть каталоги журналів відкритого доступу. Це безкоштовні онлайн сервіси, за допомогою яких Ви зможете знаходити публікації у наукових журналах, які підтримують політику відкритого доступу до інформації. Список директорій (каталогів) представлено нижче.

OpenAIRE – пошукова система, яка інтегрує публікації з електронних журналів та електронних архівів (репозитаріїв). Проект OpenAIRE спрямований на підтримку відкритого доступу в Європі. Розробником проекту є Європейська Комісія. OpenAIRE - це понад 19 мільйонів публікацій серед 500 інституційних репозитаріїв та 140 журналів світу, і тільки 7 репозитаріїв України. Одним з таких українських репозитаріїв, публікації якого індексуються в OpenAIRE є електронний архів КДПУ ім. В. Винниченка eKSPUIR.

Шановні науковці рекомендуємо ознайомитись з директорією журналів відкритого доступу DOAJ.

Директорія журналів відкритого доступу DOAJ (Directory of Open Access Journals) це каталог рецензованих наукових журналів, періодичних видань відкритого доступу та метаданих їх статей, що охоплюють різні галузі знань (біологія, хімія, історія, археологія, економіка, політика, науки про землю, соціологія, медицина, техніка). DOAJ налічує понад 9200 журналів з 129 країн світу та містить більше 2 мільйонів статей різними мовами світу, з них 1 960 983 статті англійською мовою.

Пропонуємо ознайомитись зі списком українських журналів, які індексуються в міжнародних наукометричних базах. Оновлення даних по цитуванню журналів в наукометричних базах за попередній рік відбувається у липні поточного року, тобто журнали 2015 року будуть представлені у липні 2016 року, поки що дані тільки за 2014 рік.

Інформація про наукометричні бази даних, індекс цитування науковця, імпакт-фактор журналу, бібліометрику української науки.