Шановна академічна спільнота, повідомляємо, що згідно наказу № 1286 Міністерства освіти і науки України «Про надання доступу вищим навчальним закладам і науковим установам, що знаходяться у сфері управління Міністерства освіти і науки України, до електронних наукових баз даних» відкрито доступ до наукометричної реферативної бази даних Web of Science

Інформацію надано бібліотекою ЦДПУ

У сучасному світі наукової комунікації престижно мати публікації в журналах, які індексуються в міжнародних наукометричних базах, зокрема таких як Scopus та Web of Science. У журналах надано списки БД, в яких індексується журнал, однак ця інформація не завжди достовірна. Наприклад, індексація в Google Scholar відбувається автоматично й безкоштовно та не потребує додаткового включення журналу до цієї системи, тому можна без перевірки довіряти цій інформації. У базах Scopus чи Web of Science журнал спочатку повинен пройти перевірку Експертної ради, а вже експерти системи оцінюють кожен пропонований журнал відповідно до критеріїв і приймають рішення щодо підтвердження/відхилення журналу до бази. Тому не кожен журнал проходить таку експертизу. Перевірити включення журналу в зазначених раніше базах зможете, керуючись рекомендаціями в даній публікації.

Знайти достовірне джерело інформації для проведення якісних наукових досліджень з цілодобовою підтримкою та миттєвим доступом до баз даних Вам допоможуть каталоги журналів відкритого доступу. Це безкоштовні онлайн сервіси, за допомогою яких Ви зможете знаходити публікації у наукових журналах, які підтримують політику відкритого доступу до інформації. Список директорій (каталогів) представлено нижче.

OpenAIRE – пошукова система, яка інтегрує публікації з електронних журналів та електронних архівів (репозитаріїв). Проект OpenAIRE спрямований на підтримку відкритого доступу в Європі. Розробником проекту є Європейська Комісія. OpenAIRE - це понад 19 мільйонів публікацій серед 500 інституційних репозитаріїв та 140 журналів світу, і тільки 7 репозитаріїв України. Одним з таких українських репозитаріїв, публікації якого індексуються в OpenAIRE є електронний архів КДПУ ім. В. Винниченка eKSPUIR.

Шановні науковці рекомендуємо ознайомитись з директорією журналів відкритого доступу DOAJ.

Директорія журналів відкритого доступу DOAJ (Directory of Open Access Journals) це каталог рецензованих наукових журналів, періодичних видань відкритого доступу та метаданих їх статей, що охоплюють різні галузі знань (біологія, хімія, історія, археологія, економіка, політика, науки про землю, соціологія, медицина, техніка). DOAJ налічує понад 9200 журналів з 129 країн світу та містить більше 2 мільйонів статей різними мовами світу, з них 1 960 983 статті англійською мовою.