До Дня Гідності та Свободи універсальний читальний зал підготував виставку «Україні є що берегти, Україну є кому оберігати». Цією виставкою ми вшановуємо подвиг учасників Революції Гідності, які поклали життя за волю України, за свободу та гідне життя свого народу. Цих героїв назвали Небесною Сотнею. Подвиг Небесної Сотні не був марним, він став фундаментом оновленої держави і єдності народу. Події Євромайдану спричинили докорінну зміну в душах, серцях та свідомості українців. Революція Гідності назавжди змінила та об’єднала наш народ. Майже чотири роки пройшло з часу, коли Майдан прощався з Героями Небесної Сотні трьох поколінь, найстаршому з яких було 73, а наймолодшому – 17. Але Герої не вмирають. Вони просто пішли із Майдану – в небо. Тож живімо і пам’ятаймо людей, які не пошкодували власного життя задля свободи і незалежності рідної України.

 

280 копия 01 01

 

День студента це свято асоціюється з молодістю, романтикою і веселощами, це не лише памятний день, але й свято, що проголошує світу дружбу, надію на майбутнє і підтримку починань сучасної молоді, а також це день солідарності студентів з усім світом. Насправді, історія цього свята не така весела, як саме свято. Міжнародний день студента був заснований 1941 року в Лондоні для вшанування світлої памяті загиблих студентів Чехословаччини, які в 1939 році в Празі вийшли на акцію протесту проти нацизму. В Україні 17 листопада почали святкувати як День студента з 1999 року згідно з наказом Президента України. Універсальний читальний зал теж долучається до святкових заходів і запрошує відвідати нашу виставку «Свято молодості й романтики».

 

До Міжнародного дня толерантності в універсальному читальному залі експонується виставка «Бути людиною на Землі». Матеріали експозиції знайомлять читача з історією виникнення цього свята. З представленої літератури можна дізнатись про значення даного поняття, про роль толерантності в житті людей, про те, як навчити дитину доброзичливого ставлення до інших.

 

З 13 листопада в читальному залі філологічних дисциплін експонується книжкова виставка, яка присвячена письменнику, що належить до видатних репрезентантів німецької літератури. Радимо читачам починати знайомство з Гергартом Гауптманом з його літературної спадщини, яка охоплює драми, романи, оповідання, поеми, вірші, нариси. Твори письменника вражають глибиною психологічних спостережень та бентежать душу силою правди. Подані на виставці літературно-критичні джерела висвітлюють творчу майстерню письменника та його складний і суперечливий життєвий шлях.
На виставку запрошуються всі, хто бажає збагатити свою душу і серце чаруючою красою!