Де б ми не перебували, куди б не пролягали наші життєві шляхи, ми завжди повертаємось до рідних місць. Кожне місто має свою унікальну та неповторну історію...

"Маленький Париж" - саме так, називають кропивничани рідне місто. Щорічно в третю суботу вересня Кропивницький святкує День Міста. Змінюється назва міста, відкриваються нові культурні пам'ятки й місця для відпочинку, та незмінною залишається любов до рідного краю. З нагоди свята хочемо привітати всіх зі святом та запропонувати переглянути відео про визначні пам'ятки міста.

Перегляньте й запропонуйте іншому, нехай знають усі, в якому гарному місті ми живемо.

 

До Дня міста універсальний читальний зал підготував виставку «Від тризуба до лелеки». В матеріалах експозиції ми намагалися представити всі принади нашої малої Батьківщини. У міста над сивим Інгулом складна, надто заплутана історія, особливо в ранній стадії розвитку. Попри це, наше місто дало дуже багато видатних особистостей, як в науці, так і в мистецтві. В нашому рідному домі багато тінистих вулиць, прикрашених чудовими історичними архітектурними спорудами. Парки обласного центру майорять розмаїттям кольорів і буйною зеленню. Затишні кав’ярні припрошують на філіжанку духмяної кави. Завітайте до універсального читального залу для ознайомлення з виставкою.

 

До Міжнародного дня демократії універсальний читальний зал приурочує виставку «За демократію через право». Посібники з історії, політології, правознавства розкривають поняття «демократія»; знайомлять із видатними людьми та їхніми працями, які розробляли різні моделі демократії. Розглядається історія розвитку демократії від зародження у V ст. до н.е. в античних Афінах і закінчуючи сьогоденням сучасної України та зарубіжних країн. Просліджуються елементи демократії – козацькі вольності – в Конституції Пилипа Орлика, з якої М. Томенко виносить 5 уроків для політичної дискусії на сторінках періодичних видань.

 

11 вересня виповнюється 155 років від дня народження О. Генрі (справжнє ім'я Вільям Сідні Портер) — видатного американського письменника, всесвітньо визнаного майстра жанру короткої розповіді. За своє життя О. Генрі написав 273 новел і оповідань, і тільки один великий твір — роман «Королі і капуста». Його твори вже протягом ста років приваблюють читача добрим гумором, оптимізмом, юнацьким запалом, викликаючи інтерес і співчуття до головних героїв, і , що найважливіше, завжди несуть оптимізм і надію.

 

В читальному залі філологічних дисциплін розгорнута виставка «Життя - горіння», яка присвячена 120-річчю від дня народження Івана Микитенка ‒ українського поета, літературознавця, прозаїка, драматурга і публіциста. Експозиція знайомить читачів з художніми творами Івана Микитенко, критичним матеріалом і статтями періодичних видань. На виставку запрошуються всі бажаючі доторкнутися до творчості І. Микитенка.