До Дня народження Леся Курбаса – українського режисера-реформатора, педагога, перекладача універсальний читальний зал презентує виставку «Березневий неспокій Чорноброва». Довідкові видання, книги з культорології, історії і мистецтвознавства висвітлюють життєвий та творчий шлях театрального митця, режисера, вихователя талановитої молоді, зірки світової величини. Наукові праці, статті розкривають розвиток та становлення українського театру 20-30-х років, зокрема проводиться акцент на театрах, створених Л. Курбасом: «Молодому театру», «Березолеві».

 

21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови. До цієї дати в читальному залі філологічних дисциплін експонується виставка «Кришталь моєї мови дорогої». Читачам пропонуються наукові дослідження та методичні розробки з питань сучасного мовного процесу. Сторінки матеріалів виставки висвітлюють запит українського суспільства до вивчення рідної мови. На виставку запрошуються викладачі, аспіранти, студенти та всі, кому не байдужа доля рідної мови.

 

В читальному залі бібліотеки природничо-географічного факультету представлено книжкову виставку «Я іду на урок». У школі все починається з учителя. Складниками професіоналізму вчителя є компетентність та озброєність системою знань і вмінь. Основною формою навчання в загальноосвітніх закладах є урок. Український педагог В.О.Сухомлинський наголошував: «Урок – основна ділянка навчально-виховного процесу, на якій учитель щоденно здійснює освіту, виховання і всебічний розвиток учнів». На уроці розвиваються пізнавальні і творчі сили учнів, формуються уміння мислити. З початком нового тисячоліття все більшої уваги в педагогіці набирають інноваційні технології навчання.

 

Кафедра видавничої справи, редагування і теорії інформації Навчально-наукового інституту української філології та соціальних комунікацій Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького 17–18 травня 2017 р. проводить Всеукраїнську науково-практичну конференцію „Культура читання і видавнича культура в епоху цифрових комунікацій”.

 

До Дня вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті героїв Небесної сотні універсальний читальний зал пропонує вашій увазі виставку "Обрані Господом". Герої Небесної сотні – не звичайні люди, а обрані, бо відстояли найдорожче, що дав Господь людині – життя, ціною свого життя. Це були активні світлі люди, справжні патріоти своєї Батьківщини, не байдужі до майбутнього країни. Своїми вчинками вони вже міняли світ на краще. На жаль, їх життєвий шлях був обірваний на злеті. Найменше, що ми можемо зробити для наших героїв – це зберегти про них світлу пам’ять в наших серцях. Завітайте до універсального читального залу та ознайомтеся з виставкою особисто.